LAJMI I FUNDIT:

Numri 7 është kthyer në ‘mallkim’ te United – Sanchez e ka për detyrë t’ia kthejë shkëlqimin e humbur nga Owen, Valencia, Di Maria dhe Depay (Foto)

Numri 7 është kthyer në ‘mallkim’ te United – Sanchez e ka për detyrë t’ia kthejë shkëlqimin e humbur nga Owen, Valencia, Di Maria dhe Depay (Foto)

George Best, Bryan Robson, Eric Cantona dhe David Beckham, janë disa nga emrat e mëdhenj që kanë bartur fanellën me numrin 7 të Manchester United.

Reklama

Një numër që konsiderohet legjendar te Manchester United, ishte veshur edhe nga Cristiano Ronaldo, kur e mori këtë numër në vitin 2009.

Pas tij këtë fanellë e bartën emra si Michael Owen, Antonio Valencia, Angel Di Maria dhe Memphis Depay, që kanë shënuar numër qesharak golash, 11 në 617 ndeshje.

Owen erdhi në Old Trafford nga Newcastle United, duke shënuar pesë gola.

Pas tij Valencia e mori fanellën me numrin 7, pasi erdhi nga Wigan Athletic. Ai e ndërroi pastaj me numrin 25.

Sanchez: Kam kaluar te klubi më i mirë në botë, nuk mund ta refuzoja Mourinhon
Lexo po ashtu Sanchez: Kam kaluar te klubi më i mirë në botë, nuk mund ta refuzoja Mourinhon

Di Maria ishte i radhës që humbi në këtë fanellë që peshon. Ai shënoi tri gola në Ligën Premier.

Di Maria te Manchester United

I fundit ishte Depay. Holandezi  erdhi për 25 milionë funte nga PSV Eindhoven dhe shënoi dy gola.

Të gjithë së bashku Owen, Valencia, Di Maria dhe Depay kanë shënuar 11 gola me fanellën me numrin 7.

Jose Mourinho shpreson që numri 7 i ardhshëm i United do ta thyej ‘mallkimin’.

Sanchez gjatë prezantimit te Manchester United

Vetë Sanchez është shprehur i lumtur që do ta veshë të njëjtën fanellë si Cristiano, Cantona e David Beckham, duke pretenduar se me të do të fitojë titullin dhe Ligën e Kampionëve në të ardhmen. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

“Kam faj unë që nuk është në kulmin e karrierës”, Guardiola flet për lojtarin që Man City pagoi 50 milionë euro

Premier League
Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Çeku flet për stadiumin nacional: Nuk besoj që një projekt kaq i rëndësishëm duhet të shndërrohet në betejë lokale

Superliga
Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

Real Madrid monitoron situatën e Victor Osimhen

La Liga
Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Zbulohen fitimet e gjyqtarëve të Ligës Premier, fitojnë shifra marramendëse

Premier League
Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Uli Hoeness me fjalë që pak kush mund t'i priste për Leroy Sane

Bundesliga
Kalo në kategori