LAJMI I FUNDIT:

Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Ushtarët izraelitë gjetën një snajper dhe municione të fshehura brenda një arushi të madh lodre gjatë një bastisje në një shkollë në Rripin e Gazës.

Armët u gjetën në një komplek shkolle në lagjen e qytetit të Gazës në Shejaia të premten pasi Forcat e Mbrojtjes së Izraelit u angazhuan në luftime të rënda me një post të Hamasit, transmeton Telegrafi.

Një video e publikuar nga IDF tregonte ushtarët duke tërhequr një pelush gjigant nga një grumbull mobiljesh dhe sendesh të tjera në klasë.

Aty, e prenë me thikë lodrën prej ariu dhe brenda gjetën një pushkë të madhe një kuti me municione.

Sipas IDF, shkolla ishte shfrytëzuar nga Hamasi për sulme të tyre. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Kishin dalë në poligonin e hapur të stërviten, ukrainasit i goditën rëndë rusët me HIMARS – fusha u mbush me 65 ushtarë të vrarë

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Dhuroi 50 dollarë për organizatën bamirëse ukrainase, balerina ruso-amerikane arrestohet nga FSB-ja

Evropa
Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Detaje nga likuidimi i dezertorit rus në Spanjë, piloti që iku në Ukrainë me helikopter u vra nga dy persona

Evropa
Kalo në kategori