0Shares

Para se Anthony Joshua të fitonte titullin e WBO-së dhe të mbronte atë të IBF-së dhe WBA-së ndaj Joseph Parkerit, Zlatan Ibrahimovic bëri një debutim historik me LA Galaxy në Major League Soccer.

Suedezi shënoi dy gola në debutim dhe shpëtoi skuadrën e tij nga humbja.

Ylli i shumë skuadrave evropiane njihet si mik i mirë i Joshuas dhe normalisht nuk mungoi urimi i tij.

Joshua u takuam me Ibran para meçit ndaj Takam

“Anthony Joshua po më mungon një. Fuqia nuk është asgjë pa kontroll. Bravo”, ka shkruar Ibra në Instgram.

@anthony_joshua Im missing one. Power is nothing without control. Well done

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on Mar 31, 2018 at 8:49pm PDT

Kjo ishte fitorja e 21-të e Joshuas në karrierën si profesionist dhe e para me pikë, 20 tjera i kishte përfunduar me nokaut.

E shtuna ishte një ditë që do të mbahet mend gjatë në mendjen e Ibras dhe Joashuas.

“Ibra sa para do të duhej të paguheshit për një meç kundër Joshuas?”, dhe nuk mungoi përgjigjja tipike në stilin e Zlatanit (Video) “Ibra sa para do të duhej të paguheshit për një meç kundër Joshuas?”, dhe nuk mungoi përgjigjja tipike në stilin e Zlatanit (Video)

Kundërshtari i radhës i britanikut mund të jetë Deontay Wilder. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)