LAJMI I FUNDIT:

“Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë”, Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

“Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë”, Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi të martën një vizitë zyrtare në Ankara ku u prit me nderime të larta nga Presidenti i Turqiz, Recep Tayyip Erdogan.

Një detaj i veçantë është vënë re nga media në momentin e pritjes së Ramës nga Erdogan.


Duke pasur parasysh temperaturat e ulëta në kryeqytetin turk, Erdogan sapo e pa Ramën të dalë nga automjeti ka pyetur në mënyrë gazmore këshilltarin e tij nëse kryeministri shqiptar kishte ftohtë.

“Mikpritje vëllazërore” - vizita e Ramës në Turqi, fotografi nga takimi me Erdoganin
Lexo po ashtu “Mikpritje vëllazërore” - vizita e Ramës në Turqi, fotografi nga takimi me Erdoganin

Në një video të publikuar nga Rama në llogarinë e tij në Instagram, Erdogan pyet këshilltarin e tij shqiptar, Sabri Demirin, “a nuk ka të ftohtë ky? (për Edi Ramën)”.

Rama ndërkohë i është përgjigjur: “Sabriu s’ka pallto, edhe ai është shqiptar si unë”.

Më pas, Erdogan hoqi shallin e tij dhe bashkë me Ramën vazhduar për të nderuar ceremoninë zyrtare të pritjes. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Arrestohet një i dyshuar lidhur me rastin e ukrainases që u gjet e vdekur në autostradën Ferizaj-Prishtinë

Arrestohet një i dyshuar lidhur me rastin e ukrainases që u gjet e vdekur në autostradën Ferizaj-Prishtinë

Drejtësi
Komandanti suprem i NATO-s, Cavoli: Po i shtojmë forcat në Kosovë dhe Bosnje, po sjellim artileri të rëndë

Komandanti suprem i NATO-s, Cavoli: Po i shtojmë forcat në Kosovë dhe Bosnje, po sjellim artileri të rëndë

Lajme
Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Lajme
Përfaqësuesi i Shqipërisë në KiE: Kosova ka plan të jashtëzakonshëm për të siguruar anëtarësimin në  Këshillin e Evropës

Përfaqësuesi i Shqipërisë në KiE: Kosova ka plan të jashtëzakonshëm për të siguruar anëtarësimin në Këshillin e Evropës

Lajme
Knaus: Kosova ta dërgojë draftin e Asociacionit në Kushtetuese para votimit në maj - nëse veprohet sikur javët e fundit do të ketë sukses

Knaus: Kosova ta dërgojë draftin e Asociacionit në Kushtetuese para votimit në maj - nëse veprohet sikur javët e fundit do të ketë sukses

Lajme
Kalo në kategori