LAJMI I FUNDIT:

Nuk ishte lider i skuadrës, por Fabian Delph bënte që zëri i tij të dëgjohej në zhveshtoren e Cityt

Nuk ishte lider i skuadrës, por Fabian Delph bënte që zëri i tij të dëgjohej në zhveshtoren e Cityt

Amazon Prime ka vazhduar të publikojë pjesë nga dokumentari i bërë brenda dhe jashtë hapësirave të Manchester Cityt.

Reklama

Kompania ka filluar që disa vite të bëjë dokumentare të klubeve të ndryshme rreth asaj se si reagojnë lojtarët dhe trajnerët brenda në fushë dhe në zhveshtore.

Një nga lojtarët që bije në sy është edhe –ish-anëtari i Manchester Cityt, Fabian Delph që tani luan te Evertoni.

Derisa ishte pjesë e Citizens, mbrojtësi kishte bërë që në zhveshtoret e klubit apo edhe kur ishin mysafirë, zëri i tij të dëgjohej.

Madje, në një moment shihet edhe kur Pep Guardiola i dëgjon analizat e tij për ndeshjet.

Kujtojmë se Delph ishte transferuar te City nga Aston Villa në vitin 2015 për 11 milionë euro, derisa në vitin 2019 kaloi te Evertoni për nëntë milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori