Manchester City ka marrë një fitore të vështirë 1-0 në udhëtim te Sheffield United në kuadër të javës së 24-të në Ligën Premier.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Sergio Aguero në minutën e 73-të.

Citizens ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 7.01, derisa Sheffieldi u vlerësua me 6.50.

Sheffield United vs Manchester City (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ndeshje ishte portieri i vendasve Dean Henderson, që ua mohoi shumë gola Cityt, por që pësoi vetëm një, duke marrë notën 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Chris Basham që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Sheffield Unitedit (Foto: Who Scored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: Who Scored)

/Telegrafi/