Holanda ishte bindëse në fitoren prej 3-0 ndaj Maqedonisë së Veriut në ndeshjen e fundit grupore në kuadër të ‘Euro 2020’.

Tulipanët siguruan kualifikimin në 1/8 e finales me nëntë pikë nga tri fitore, derisa ekipi ballkanik u përshëndet nga Kampionati Evropian, ku mori pjesë për herë të parë.

Enis Bardhi ishte lojtari më i mirë te Maqedonia e Veriut, derisa notat më të larta në ndeshje kanë shkuar për Georginio Wijnaldum dhe Memphis Depay.

(Foto: Twitter/OnsOranje)

Vlerësimin më të ulët në takim e ka marrë anësori Aleksandar Trajkovski.

Holanda kryen detyrën ndaj Maqedonisë së Veriut Holanda kryen detyrën ndaj Maqedonisë së Veriut

Në përmbledhjen e mëposhtme, SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve në ndeshjen Maqedonia e Veriut – Holanda. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >