0Shares

Liverpooli ka barazuar me rezultat 2-2 ndaj Sevillas në shtëpi në ndeshjen e parë të rikthimit në Ligën e Kampionëve.

Liverpooli qysh në start të takimit pësoi gol, kur në minutën e pestë ishte Ben Yedder ai që shfrytëzoi një passim prej Escuderos.

Firmino madje humbi një penalty, kurse Coutinho u inkuadrua në këtë takim.

Pas këtij barazimi, Liverpooli ka një pikë bashkë me Sevillan, teksa edhe Spartaku dhe Maribori kanë po aq pikë në Grupin E që pritet të jetë një grup më interesant se që duket.

Liverpool:

Sevilla:

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)