LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Liverpool 0-1 Inter, Alexander-Arnold e Skriniar me vlerësime të larta

Notat e lojtarëve: Liverpool 0-1 Inter, Alexander-Arnold e Skriniar me vlerësime të larta
(Foto: Twitter/Inter)

Interi ishte skuadra fituese në ndeshjen kthyese të /18 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit, por në çerekfinale u kualifikuan Redsat falë rezultatit nga përballja e parë.

Reklama

Edhe pse Nerazzurrët ishin ekipi fitues, notat mesatare të dy skuadrave janë shumë të përafërta.

Mbrojtësi i djathtë i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, ka marrë notën më të lartë te skuadra e tij, por edhe në përgjithësi në ndeshje.

Liverpooli pëson nga Interi në Anfield, por vazhdon në çerekfinale
Lexo po ashtu Liverpooli pëson nga Interi në Anfield, por vazhdon në çerekfinale

Portieri Samir Handanovic dhe qendërmbrojtësi Milan Skrinar janë dy lojtarët më të vlerësuar te Interi.

Notat më të ulëta në këtë sfidë i kanë marrë Alexis Sanchez që u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë dhe Diogo Jota te pala tjetër.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Liverpool 0-1 Inter që jua sjellim në vijim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori