Manchester City është kualifikuar në gjysmëfinale të Efl Cup (Carabao Cup) pas fitores ndaj Leicester Cityt, në ndeshjen që e vendosën penalltitë.

Duke qenë se rezultati ishte i njëjtë pas përfundimit të ndeshjes, edhe nota mesatare e Leicesterit (6.56) është e përafërt me atë të Cityt (6.68).

Me Muriqin në portë, City fiton ndaj Leicesterit pas penalltive Me Muriqin në portë, City fiton ndaj Leicesterit pas penalltive

Portieri nikoqir, Danny Ward, e ka marrë notën më të ulët për skuadrën e tij (5.8).

Danny Simpson (7.3) dhe Wilfred Ndidi (7.3) janë vlerësuar si lojtarët më të mirë të Leicesterit.

Lojtari i ndeshjes është shpallur i inkuadruari nga banka rezervë, Kevin De Bruyne (8.0), derisa Raheem Sterling (5.2) ka marrë notën më të ulët në këtë sfidë.

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriqi, që ishte vendimtar në mbrojtjen e penalltive është vlerësuar me notën 7.1 në këtë takim.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Leicester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/