Holanda fitoi 3-2 ndaj Ukrainës në Grupin C në kuadër të Euro 2020.

Golat për Tulipanët i shënuan Georginio Wijnladum, Wout Weghorst dhe Denzel Dumfries, derisa për ukrainasit realizuan Andryi Yarmalenko e Roman Yaremchuk.

Ukraina ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, me Holandën që u vlerësua 6.77.

Holanda fiton takimin dramatik ndaj Ukrainës në 'trilerin' e pesë golave Holanda fiton takimin dramatik ndaj Ukrainës në 'trilerin' e pesë golave

Lojtari më i dalluar në këtë përballje ishte Yaremchuk, që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Dumfries me vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve i të dyja skuadrave: