LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Empoli 0-2 Roma, shkëlqen Nzonzi

Notat e lojtarëve: Empoli 0-2 Roma, shkëlqen Nzonzi
Lojtarët e Romës (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Roma ka regjistruar fitore komode kundër Empolit për të arkëtuar tri pikë të reja në Serie A.

Reklama

Nota mesatare e ekipit vendas është me e ulët (6.34), në krahasim me lojën mesatare të mysafirëve (6.96).

Roma fiton në udhëtim te Empoli
Lexo po ashtu Roma fiton në udhëtim te Empoli

Steven Nzonzi ka marrë notën më të lartë në këtë takim (7.9), i ndjekur nga Stephan El Shaarawy (7.6) dhe portieri Robin Olsen (7.5).

Lojtari më notën më të ulët te Giallorossët është vlerësuar Cengiz Under (5.9).

Francesco Caputo është futbollisti me notën më të ulët në këtë sfidë (5.7), ndërsa edhe portieri vendas, Pietro Terracciano, ka marrë notë të ulër (5.9).

Mbrojtësi shqiptar, Frederik Veseli, ka marrë notën 6.3 që është e mirë për skuadrën e tij.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Empolit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/