Interi ka arkëtuar tri pikë të reja pas fitores së arritur në udhëtim te skuadra e Brescias.

Nikoqirët bënë paraqitje më të dobët, për këtë arsye nota mesatare e tyre (6.34) është më e ulët në krahasim me atë të mysafirëve (6.88).

Interi fiton ndaj Brescias dhe kthehet në krye të tabelës Interi fiton ndaj Brescias dhe kthehet në krye të tabelës

Portieri Samir Handanovic (7.8) ka marrë notën më të lartë për intervenimet e tij, i ndjekur nga dy golashënuesit, Lautaro Martinez (7.7) dhe Romelu Lukaku (7.7).

Notën më të ulët e ka marrë portieri i skuadrës vendasve, Enrico Alfonso (5.3), i cili në golin e parë bëri një dalje të pamatur.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Brescias (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/