Bayern Munich ka shënuar fitore me rezultat 6-1 ndaj Werder Bremen në kuadër të javës së 14-të të Serie A.

Serge Gnabry shënoi het-trik në këtë përballje, ndërsa nga një gol e shtuan edhe Jamal Musiala, Leon Goretzka dhe Mathys Tel. Golin e vetëm për Werderin e shënoi Anthony Jung.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Gnabry me notën 8.9.

Pas tij lartë u vlerësua edhe Joshua Kimmich me notën 8.7.

Notat e lojtarëve të Bayern Munich dhe Werder Bremen

/Telegrafi/