LAJMI I FUNDIT:

Norik Uka i jep fund beqarisë

Norik Uka i jep fund beqarisë

Ka martuar mijëra çifte, madje edhe VIP, tani e ka radhën të martohet vet. Kështu edhe ka pohuar edhe vet fotografi Norik Uka, në emisionin Leksikoni me Drilona Shala, në Radio Dukagjini.

Ai ka thënë se shumë shpejtë do t’i japë fund beqarisë. Fotografi i njohur ka deklaruar se nuk ka plane për të bërë dasmë të madhe, por ceremoni formale, ngase çifti ka planifikuar muaj më të gjatë mjalti.

“Sivjet e kemi martesën, por do të jetë e vogël, nuk do të kemi dasmë, do të bëjmë diçka tjetër me të dashurën. Nuk do të bëjmë njëherë aheng, sepse nëse bëjmë do të jetë diçka speciale, e cila lyp shumë përgatitje e neve po na ngutet të martohemi”, është shprehur ai.

View this post on Instagram

👫

A post shared by Krenare Gjikolli (@krenare_gj) on Sep 24, 2019 at 1:42pm PDT

Por kush do të realizojë fotosesionin e dasmës së Norik Ukës?!

Fotografi në Leksikoni ka treguar për fotografët që do kujdesen për të ruajtur momentet e çmuara për çiftin: “Do të ikim në një kontinent të largët e fotografitë do t’i bëjmë atje, sigurisht disa fotografi të nuses me disa kërkesa speciale që i ka do t’i bëj unë. Për fotografitë tona si çift janë të angazhuar dy fotografë të huaj, emrat e të cilëve do të publikohen bashkë me fotografitë”.

View this post on Instagram

maj only @norikuka

A post shared by Krenare Gjikolli (@krenare_gj) on Jun 29, 2019 at 12:24pm PDT

Fotografi Norik Uka prezanton të dashurën për herë të parë
Lexo po ashtu Fotografi Norik Uka prezanton të dashurën për herë të parë

Veç jetës personale, në Leksikoni të Radio Dukagjinit, fotografi ka shpalosur shumëçka nga puna e tij dhe planet për të ardhmen.

Emisionin Leksikoni me Drilona Shala mund ta dëgjoni çdo të martë në ora 22:00 në Radio Dukagjini ose në dukagjini.com.


Në trend Magazina

Më shumë

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina
Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Meriton Mjekiqi komenton veprimin e motrës së Bardhit ndaj Sarës: E shmangu me elegancë

Magazina
Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Meriton Mjekiqi përmend Cllevion në Big Brother - i tërhiqet vërejtja nga 'Vëllai i Madh'

Magazina
Aktorja e hitit

Aktorja e hitit "Fifty Shades of Grey" shijon pushimet në Meksikë me partnerin e saj Chris Martin

Magazina
Modelja ukrainase

Modelja ukrainase "në listën e të kërkuarve" nga 'autoritetet e Putinit' pasi pozoi 'topless' përpara një monumenti fetar në Moskë

Magazina
Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Njihuni me shokun e Lionel Messit – futbollisti Leonardo Campana, ka më shumë pasuri se argjentinasi, i pëlqen hedhja me parashutë dhe blen vepra arti

Magazina
Kalo në kategori