A keni ëndërruar ndonjëherë të merrni pjesë në xhirimin e filmit tuaj të preferuar?

Apo ndoshta ju keni qenë gjithmonë të interesuar në atë që bëjnë aktorët kur fokusi i kamerës nuk është i përqëndruar në ta?

Njëzet klishetë e bezdisshme për të cilat shquhen filmat e Hollywoodit (Foto) Njëzet klishetë e bezdisshme për të cilat shquhen filmat e Hollywoodit (Foto)

Bright Side ka mbledhur së fundmi fotografitë më të mahnitshme të marra nga prapaskenat e xhirimeve të filmave të njohur, transmeton Telegrafi.

Tani do të jeni në gjendje të gëzoni atmosferën misterioze të procesit të krijimit të filmave.

Regjisori i filmit, Andy Muschietti, krenar me bandën e humbësve të tij

Aktori më i ri është duke u përgatitur për rolin e tij.

Reklama

Humbësi më i bukur në botë!

Ata janë absolutisht të përgatitur për të mposhtur Pennywise.

Prapaskenat nga “Star Wars”

Carrie Fisher dhe Mark Hamill në grupin e “The Empire Strikes Back”

Reklama

Xhirimi i skenave më të mira të Jedit të fundit

Prapaskenat nga “Titaniku”

Të gjithë të lumtur dhe “të gjallë!”

Skena më romantike ndonjëherë!

Prapaskenat nga “Harry Potter”

Ndoshta këto janë duart e goblinit?

Pak Ginny Weasley sapo ka dështuar në bërjen e mimikave të fytyrës.

Harry u sëmur përsëri pas mbërritjes së Dementorëve.

Prapaskenat nga “Fantastic Beasts and Where to Find Them”

J.K. Rowling po jep këshilla për një brez të ri të universit të Harry Potter.

Prapaskenat nga “Lost”

Kate dhe Juliet më në fund po bashkohen me njëri-tjetrin.

Reklama

Bruce legjendar është peshkaqeni më i famshëm në botë.

Prapaskenat nga “Notorious”

Alfred Hitchcock, Cary Grant dhe Ingrid Bergman duke bisedua në grup

Prapaskenat nga “A Hard Day’s Night”

John Lennon është duke u përgatitur për një nga skenat më interesante të filmit. 

Prapaskenat nga “The Sound of Music”

Julie Andrews dhe Emma shkojnë shumë mirë së bashku jo vetëm në film.

Reklama

Prapaskenat nga “Abbott and Costello Meet Frankenstein”

Festimi i ditëlindjes së Lou Costello në prapaskenë

Prapaskenat nga xhirimet e “Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”

Në një film të vërtetë pirat, nuk janë vetëm aktorët që duhet të notojnë, por edhe anëtarët e ekuipazhit.

Prapaskenat nga “Kill Bill”

Uma Thurman dhe Lucy Liu – 2 aktore të mahnitshme

Prapaskenat nga “The Mask”

Jim Carrey, Cameron Diaz, dhe marifetja e tyre dyshe

Prapaskenat e “The Dark Knight”

Prapaskenat nga “The Shining”