0Shares

Shumë gola të bukur shënohen gjatë një viti, saqë është vështirë të bëhet përzgjedhja e më të mirëve. Sido që të jetë në videon e mëposhtme gjenden 11 golat për të cilët besohet të jenë më të bukurit e vitit 2012.

I njëmbëdhjeti në renditje është një gol i yllit të futsal, Falcao, që ndiqet nga francezi Eric Hassli që me ish-skuadrën e tij Vancouver i shënoi skuadrës aktuale, Toronto.

Nga futbollistët që kanë shënuar gola të bukur nuk mungon sulmuesi i Atletico Madridit, Radamel Falcao, pastaj braziliani Neymar, si edhe goli Peter Crouch kundër Manchester Cityt.

Videoja vazhdon me golin e yllit të Newcastle, Papiss Cisse kundër Chelseat, sllallomin e Ben Arfas dhe supergolin e anësorit të Fenerbahces, Miroslav Stoch, kundër Genclerbirligit.

Goli i mbrojtësit të Milanit, Phlippe Mexes, është i dyti, ndërsa pozita e parë i takon golit më të bukur nga katër golat e Zlatan Ibrahimovicit që ia shënoi Anglisë.

Njëmbëdhjetë golat më të bukur të vitit të vitit 2012:

11. Falcao
10. Eric Hassli
9. Radamel Falcao
8. Taison
7. Peter Crouch
6. Neymar
5. Papiss Cisse
4. Hatem Ben Arfa
3. Miroslav Stoch
2. Phlippe Mexes
1. Zlatan Ibrahimovic

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)