LAJMI I FUNDIT:

Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Ju e dini se në ç’numër i blini atletet, se çfarë masa i kërkoni xhinset, fustanet, palltot e kështu me radhë, por me gjasë nuk e dini se çfarë masë unaze keni

Për këtë problem fare të vockël, ka një zgjidhje.

Gjithë çfarë duhet të bëni është që të merrni një fill (ose materiale të tjera, si letër për shembull) dhe ta vendosni rreth gishtit.

Me stililaps shënoni ku fillon filli dhe ku mbaron pasi e rrotulloni në gisht. Kini parasysh që të zgjidhni një fill që nuk tërhiqet në mënyrë që të keni masën e saktë.

Më pas, vendoseni fillin në vizore dhe shihni sa i gjatë është. Pas kësaj, krahasoni milimetrat me tabelat e masave të unazave të gjendura në internet, shkruan Real Simple.

Nëse u referohemi masave standarde, masat më të zakonshme për gratë janë 6 (16,5 mm), 6,5 (16,9 mm) dhe 7 (17,3 mm).

Për burrat, masat më të zakonshme janë 10 (19,8 mm), 10,5 (20,2 mm) dhe 11 (20,6 mm).


Në trend Stil

Më shumë
Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Astrologji
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Stil
Binjakët: Horoskopi vjetor për 2024

Binjakët: Horoskopi vjetor për 2024

Astrologji
Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Këta janë zogjtë më të bukur në botë: Hipnotizojnë me ngjyrat e tyre joreale

Kërshëri
Kalo në kategori