LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër legjendë po e njofton botën për pensionim: Serena Williams pikëllon të gjithë me deklaratën e fundit

Një tjetër legjendë po e njofton botën për pensionim: Serena Williams pikëllon të gjithë me deklaratën e fundit

Serena Williams mori fitoren e saj të parë në më shumë se një vit të hënën, përpara se të jepte një sugjerim për pensionim në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Reklama

Legjendarja e tenisit mundi Nuria Parrizas-Diaz 6-3, 6-4 në “National Bank Open” për femra në Kanada për të regjistruar fitoren e saj të parë teke në 430 ditët që kur ajo mundi Danielle Rose Collins në French Open të vitit 2021.

Është vetëm turneu i dytë i sezonit për 40-vjeçaren, e cila u rikthye në garë në Wimbledon pak më shumë se një muaj më parë, ku u mund në raundin e parë nga Harmony Tan.

Të gjitha lajmet nga Serena Williams
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Serena Williams

Është fillimi i fundit të një prej karrierave më të ndritura të tenisit – burra apo gra – dhe Williams pranon se ajo mund të tërhiqet së shpejti.

“Unë mendoj se ka vetëm një dritë në fund të tunelit. Nuk e di, po i afrohem dritës, kështu që… së fundmi më ka ndodhur kështu. Mezi pres të shkoj në atë dritë”, deklaroi ajo në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Duke thënë, ajo tha se “liria” ishte ajo që i referohej kur po fliste për “dritën” në fund të tunelit.

“Megjithatë më pëlqen të luaj, por, e dini, nuk mund ta bëj këtë përgjithmonë”, shtoi Williams.

“Ndonjëherë thjesht dëshironi të provoni më të mirën për të shijuar momentet dhe të bëni më të mirën që mundeni”.

Është një tjetër aluzion që ajo do të përkulet pas eventit të saj në shtëpi, “US Open”, i cili është planifikuar të zhvillohet nga 29 gushti deri më 11 shtator. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori