LAJMI I FUNDIT:

Një tjetër grua akuzon Biden për sjellje të pahijshme

Një tjetër grua akuzon Biden për sjellje të pahijshme

Një tjetër grua ka akuzuar ish-nënpresidentin e SHBA-ve, Joe Biden për sjellje të pahijshme.

Reklama

Akuzat vijnë pas publikimeve në media, të cilat shkruajnë se Biden mund të jetë kandidati i ardhshëm demokrat për Shtëpinë e Bardhë.

Amy Lappos tha se Biden i kishte prekur fytyrën me të dyja duart dhe kishe bashkuar hundët me të rreth 1 dekadë më parë.

Pretendimi i Lappos, vjen pas atij të Lucy Flores, e cila tha se Biden e kishte puthur në pjesën e pasme të kokës gjatë një ngjarje në fushatën zgjedhore.

Biden ka thënë se nuk beson të ketë vepruar ndonjëherë në mënyrë të papërshtatshme.

Ish-senatori i Delaware, i cili shërbeu si zëvendëspresident i Barak Obamës në 2009-2017, shihet si një kryesues i mundshëm në garën për nominimin presidencial demokrat, përcjell KosovaPress.