LAJMI I FUNDIT:

Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 3.7 shkallë të Rihterit ka goditur në mëngjes Kroacinë, e lëvizjet e tokës janë ndjerë është në Bosnjë e Hercegovinë.

Epiqendra e tërmetit sipas të dhënave të qendrës evropiane sizmologjike (EMSC) ishte në rajonin e Metkoviqit, në një thellësi prej 6 kilometra, transmeton Telegrafi.


Tërmeti zgjoi banorët e Neumit dhe Çaplinës në Bosnjë e Hercegovinë.

“E ka shkundur mirë në Metkoviq, më ka zgjuar”, ka shkruar një banor kroat në ueb-faqen e EMSC-së.

Ndërkaq dy ditë më parë dy tërmete goditën Bosnjën e Hercegovinën, i pari ishte në mëngjes, ndërsa i dyti vonë pasdite. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Kroacia
Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Evropa
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - Britania beson se izraelitët do t'i hakmerren iranianëve

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - Britania beson se izraelitët do t'i hakmerren iranianëve

Botë
Ushtria ruse tërhiqet nga rajoni i Nagorno-Karabakh

Ushtria ruse tërhiqet nga rajoni i Nagorno-Karabakh

Evropa
David Cameron: Është e qartë se Izraeli ka marrë një vendim për t'u hakmarrë ndaj Iranit

David Cameron: Është e qartë se Izraeli ka marrë një vendim për t'u hakmarrë ndaj Iranit

Azia
Turqia ka një mesazh për Iranin

Turqia ka një mesazh për Iranin

Botë
Kalo në kategori