LAJMI I FUNDIT:

Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Një shofer autobusi në Australi largoi një gjarpër nga rruga duke e kapur nga bishti

Një gjarpër i humbur, i cili u gjend në një rrugë të ngarkuar, u shpëtua nga një shofer i guximshëm autobusi, i cili e largoi nga rruga e trafikut me duart e tij.

Reklama

Gjarpri u pa në një rrugë kryesore në zonën e Tugun në qytetin australian të Gold Coast, duke tronditur njerëzit kur një shofer autobusi ndaloi dhe doli nga automjeti, transmeton Telegrafi.

Në një video që u xhirua nga një person në trafik, shoferi me uniformë shihet teksa i afrohet gjarprit dhe e kap me guxim nga bishti.

Shoferi më pas e largon atë duke e çuar në një anë të rrugës derisa në ato çaste zvarraniku përpiqet ta kafshojë atë disa herë.

Australiani e lëshoi atë me kujdes në një cep të sigurt afër një rruge për këmbësorë dhe dyqaneve lokale përpara se të largohej dhe të vazhdonte rrugën e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Brenda ‘pallatit fantazmë’ të braktisur në Bali, të cilin vendasit e shmangin dëshpërimisht për shkak të shpirtrave

Interesante
Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Interesante
Superhëna e fundit për këtë vit kapet nga kamerat në vende të ndryshme të botës

Superhëna e fundit për këtë vit kapet nga kamerat në vende të ndryshme të botës

Interesante
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Kalo në kategori