Çdo grua e di se sa e vështirë është të bëhesh nënë për herë të parë dhe të kesh një të porsalindur që varet vetëm nga ti.

Reklama

Papritmas ju jeni plotësisht përgjegjës për një qenie të vogël dhe të pambrojtur, shpesh nuk jeni të sigurt se çfarë të bëni, për të mos përmendur mungesën e gjumit. Kjo është arsyeja pse nëna e re, Emmie Lewis vendosi të regjistrojë një nga momentet më të vështira të mëmësisë, në të cilën janë gjetur edhe shumë nëna të tjera.

Në një video prekëse që është parë nga më shumë se katër milionë e gjysmë njerëz në TikTok deri më tani, Emmie shpërtheu në lot para kamerës dhe pranoi se ajo thjesht donte të bënte një dush në paqe, pa ndjenjën e vazhdueshme të faji për lëshimin e vajzës së saj që qante sapo ajo ndaloi së mbajturi atë.

Reklama
@emmielavis I didn’t want to post this but I think a lot of mama’s can relate. #mumtokuk #babytoks #newmama #thisismylifenow #mumguilt ♬ original sound – Emmie Lavis
Reklama

Në video, Emmie shihet duke qarë teksa mban në krahë vajzën e saj tre muajshe Isabella.

“Nuk doja ta postoja këtë, por ja ku është… Është vetëm një nga ato ditë. Dua të bëj një dush, të shikoj gjendjen në të cilën jam. Ndihem fajtore edhe pse nuk është faji im, por më mungon liria ime. Më mungon që të bëjë një gjë të thjeshtë për veten time si të bëj dush. Tashmë është ora 5 pasdite dhe nuk kam bërë ende dush”, pranoi Emmie, e cila ka marrë shumë komente mbështetëse nga nënat e tjera.

”E di se si ndihesh. Në fillim është vërtet e vështirë, por me kalimin e kohës bëhet më e lehtë. Nuk keni pse të ndiheni në faj, po bëni më të mirën që mundeni dhe më të mirën për fëmijën tuaj”, është vetëm një nga komentet. /Telegrafi/

Reklama