LAJMI I FUNDIT:

Një i arrestuar në Pejë, gjuajti kafshë në ditën kur gjuetia ishte e ndaluar

Një i arrestuar në Pejë, gjuajti kafshë në ditën kur gjuetia ishte e ndaluar
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka arrestuar dy të dyshuar, pasi të njëjtit dyshohet se me datën e lartcekur, kanë gjuajtur kafshë të pyllit në ditën kur gjuetia ishte e ndaluar.

Reklama

Rasti ka ndodhur në rrugën “Maja e Zezë”, në Pejë më 31 janar.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e njërit prej të dyshuarve është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie, si dhe 37 fishekë. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

Lajme
'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

'Trupin e treta në acid', gjenden pas 9 vitesh eshtrat e shqiptares së zhdukur

Lajme
Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Kryesindikalisti i Policisë: Rreth 40 zyrtarë policorë kanë dhënë dorëheqje këtë vit, shkak mungesa e kushteve

Siguri
Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Emisari britanik Peach bisedon me Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës

Lajme
Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Me çfarë masash mund të përballet Kosova nga SHBA-ja dhe BE-ja?

Lajme
S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

S'kalon projektligji i PDK-së për pensionim të parakohshëm të policëve, LVV kundër

Lajme
Kalo në kategori