LAJMI I FUNDIT:

Nisin punimet për rregullimin e rreth rrotullimit në Rahovec

Nisin punimet për rregullimin e rreth rrotullimit në Rahovec
Reklama

Në qytetin e Rahovecit, kanë nisur punimet për realizimin e një projekti të rëndësishëm për qytetarë dhe që ka të bëjë me ndërtimin e rreth rrotullimit tek vendi i quajtur “Rija”, në dalje të qytetit rrugës për fshatin Brestoc.

Qëllimi i ndërtimit të rreth rrotullimit është që të lehtësohet qarkullimi, evitimi aksidenteve dhe rritja e dukshmërisë e cila deri më tani nuk ka qenë e mjaftueshme.


Realizimi i këtij projekti është pritur mirë edhe nga ana e qytetarëve, të cilët kanë thënë se projekti është shumë i qëlluar, pasi që në mungesë të rreth rrotullimit ka pasur edhe aksidente, kurse me ndërtimin e rreth rrotullimit sigurisht që do të evitohen problemet të cilat kanë ardhur në mungesë të këtij rreth rrotullimi. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
EEEXPLORE Kosova –  Eksploro, përfshiju, fuqizo

EEEXPLORE Kosova –  Eksploro, përfshiju, fuqizo

SPEEEX
Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Problemi me 2 euro false, qytetarët dhe bizneset gjejnë metoda për identifikimin e tyre

Mirjeta Hajzeraj
Konkurset e hapura në Telegrafi Jobs - një platformë e dedikuar për të gjetur karrierën tuaj të ardhshme

Konkurset e hapura në Telegrafi Jobs - një platformë e dedikuar për të gjetur karrierën tuaj të ardhshme

Telegrafi Jobs
Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Viva Fresh Store
Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Botë
Creative Hub të enjten në Prishtinë festoi hapjen e zyrës së tretë në SHBA

Creative Hub të enjten në Prishtinë festoi hapjen e zyrës së tretë në SHBA

Creative Hub Kosovo
Kalo në kategori