LAJMI I FUNDIT:

Nga Zhang te Conte, Zanetti dhe gjithë lojtarët e Interit – mbështetja për Eriksenin dhe lutjet për shëndetin e tij nuk mungojnë

Nga Zhang te Conte, Zanetti dhe gjithë lojtarët e Interit – mbështetja për Eriksenin dhe lutjet për shëndetin e tij nuk mungojnë

Nga presidenti Steven Zhang, deri tek ish-trajneri Antonio Conte dhe shumica e lojtarëve të Interit e kanë uruar Christian Eriksenin për shërim të shpejtë pas sulmit në zemër në ndeshjen e Danimarkës me Finlandën.

Reklama

Eriksen ra pa ndjenja në tokë gjatë të shtunës mbrëma në fundin e pjesës së parë, ndërsa u desh intervenim mjekësor për plot 15 minuta për ta rikthyer në jetë dhe stabilizuar gjendjen e tij.

Situata e kapitenit të Danimarkës trembi të gjithë, pasi nuk dihej nëse do jetoj apo jo, por pas dërgimit në spital gjithçka u sqarua dhe gjendja e mesfushorit u stabilizua.

Momente ankthi në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, Eriksen bie në tokë pa ndjenja
Lexo po ashtu Momente ankthi në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, Eriksen bie në tokë pa ndjenja

Kjo ndodhi e Eriksenit bëri që i gjithë spektri sportiv të vihet në funksion dhe t’i urojnë lojtarit shërbim të shpejtë dhe shëndet të plot.

Urimet dhe mbështetja për mesfushorin danez nuk mungoi as nga klubi i tij, Interi dhe pjesëtarët e këtij klubi.

Presidenti Steven Zhang, ish-trajneri Antonio Conte dhe Javier Zanetti ishin disa nga drejtuesit që uruan shërim të shpejtë për Eriksenin.

Në anën tjetër, thuajse gjithë lojtarët nga Nicolo Barella, Samir Handanovic, Danilo D’Ambrosio, Stefan de Vrij dhe Alessando Bastoni uruan më të mirën për shokun e tyre, teksa i kërkuar në qëndroj i fortë.

Romelu Lukaku dhe Achraf Hakimi u përkujdesën që t’ia dedikojnë golat e tyre dhe festen tek golat gjatë mbrëmjes së shtunë. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

La Liga
Hazard i shkakton kokëdhimbje Real Madridit

Hazard i shkakton kokëdhimbje Real Madridit

La Liga
Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga PSG

Zyrtare: Sergio Ramos largohet nga PSG

Ligue 1
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Kalo në kategori