LAJMI I FUNDIT:

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët – brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët – brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Newcastle United u ka ofruar tifozëve një vështrim në terrenin e tyre të stërvitjes me pamje të re përpara sezonit 2023/24, duke shfaqur disa përmirësime të dukshme.

Reklama

Në vitin 2021, pak pasi përfundoi blerja e Magpies prej 350 milionë eurosh, bashkëpronarja Amanda Staveley i përshkroi ambientet stërvitore të klubit si “me të vërtetë të tmerrshme”.

“Nuk ka kuptim të kesh lojtarë fantastikë nëse nuk ka kushte të përshtatshme që ata të stërviten”, kishte thënë ajo.

Një pamje e re e Newcastles nga sezoni i ri: Lista me 11 lojtarët që mund t'i transferojnë në verë
Lexo po ashtu Një pamje e re e Newcastles nga sezoni i ri: Lista me 11 lojtarët që mund t'i transferojnë në verë

Gjatë muajve të fundit, terreni i stërvitjes Benton i është nënshtruar një rinovimi, me shtimin e hidroterapisë dhe pishinave të zhytjes, dhomave të përmirësuara të zhveshjes dhe një dhomë të përditësuar prezantimi.

Klubi i Ligës Premier, i cili së fundmi u kualifikua në Ligën e Kampionëve, ka shtuar gjithashtu një sallë pritjeje moderne për lojtarët dhe një zonë më të madhe ngrënieje.

Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin
Lexo po ashtu Super kompjuteri parashikon top 10 më të mirët e sezonit të ardhshëm në Ligën Premier -zhgënjim për Chelsean dhe Arsenalin

E preferuara e tifozëve të Newcastle, Shola Ameobi, e cila u shfaq në mënyrë të paharrueshme në MTV Cribs, prezantoi ndryshimet në zonat e klubit.

Në prill, Staveley konfirmoi se Newcastle aktualisht po ‘shikon’ ndërtimin e një terreni të ri stërvitor, ndërsa ata përfundojnë përmirësimet në objektin aktual”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendent për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Shevchenko i hyn politikës, bëhet këshilltar i Presidentit Zelensky

Ndërkombëtare
Kalo në kategori