Besoni apo jo, por Neymari tani si 27-vjeçar ka bërë me dije se i ka kuptuar gjërat që i ka bërë keq te Paris Sain-Germian.

Sulmuesi brazilian e di se tashmë nuk është lojtari më i çmuar te Brazili dhe ka bërë të ditur se është i fokusuar tash e tutje plotësisht te skuadra franceze.

Duke mos lënë dëshirën e tij sekrete për t’u rikthyer te Barcelona, Neymar ka thënë se është i fokusuar në sukseset e PSG-së dhe se po punon shumë që të rikthehet në formën e tij të lartë.

“Unë jam një tip shumë i rezervuar dhe mbaj gjërat për vetën. Por, vjen një pikë kur jeni i nervozuar dhe gjërat dalin jashtë kontrollit. Jam duke u zhvilluar në këto gjëra dhe të bëhem më i qetë”, ka thënë braziliani.

Neymar dhe Mbappe argëtohen bashkë në një festë ditëlindjeje Neymar dhe Mbappe argëtohen bashkë në një festë ditëlindjeje

“I kam bëra gjërat nganjëherë në mënyrë jo të mirë, mirëpo në këto muajt e fundit kam filluar të ndryshoj në qasjen ndaj të gjithë personave që më rrethojnë”, ka shtuar më tej Neymar.

27-vjeçari ka thënë më tej se ai është falënderuar ndaj gjërave që ndodhën në këtë verë dhe ai është tani më i përkushtuar ndaj klubit francez. /Telegrafi/