LAJMI I FUNDIT:

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Një vjedhje dyqani në Kili përfundoi në një ndjekje me makinë dhe me paratë që “binin si shi” në një nga autostradat e vendit.

Sipas mediave lokale, hajdutët e dyshuar u përpoqën të vidhnin gati 10 milionë pesos kilian (10,444 euro).


Paratë pastaj u gjeten nga policia, dhe për këtë vjedhje u arrestuan gjashtë persona, raporton BBC, transmeton Telegrafi.

Disa kalimtarë me fat arritën të kapnin disa kartëmonedha në kohën kur policia ndaloi trafikun për të mbledhur paratë e shtrira në rrugë.

Shumë besojnë se hajdutët po bëhen më të guximshëm në Kili, pasi sulmet ndaj bizneseve dhe pronave të lojërave janë në rritje. Kjo ka bërë që pronarët e bizneseve të kërkojnë një prani më të shtuar të policisë.

Në maj, një shofer i grupit të eskortës së Presidentit kilian, Gabriel Boric, u qëllua në Santiago nga një grup njerëzish që vodhën automjetin e tij qeveritar. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Tentoi të kryej vjedhje në një kioskë në Argjentinë, punonjësja doli të ishte eksperte e arteve marciale – pendohet rëndë sulmuesi

Tentoi të kryej vjedhje në një kioskë në Argjentinë, punonjësja doli të ishte eksperte e arteve marciale – pendohet rëndë sulmuesi

Fun
Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Kjo grua e meriton çmimin Oscar, por aktrimi i shkoi huq - shikoni skenën e çuditshme në një supermarket Britani

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Kalo në kategori