LAJMI I FUNDIT:

Kili

89 Artikuj

Përplaset direkt me rrethojën mbrojtëse, humb jetën shoferi – kamerat e sigurisë filmojnë aksidentin me fatalitet në Kili

Përplaset direkt me rrethojën mbrojtëse, humb jetën shoferi – kamerat e sigurisë filmojnë aksidentin me fatalitet në Kili

Amerika Latine
Gruaja kiliane bëhet njeriu i parë që noton afro 2.50 kilometra në Antarktidë

Gruaja kiliane bëhet njeriu i parë që noton afro 2.50 kilometra në Antarktidë

Interesante
Zjarret djegin për së gjalli katër persona në dy vetura – të paktën 13 të vdekur në Kili

Zjarret djegin për së gjalli katër persona në dy vetura – të paktën 13 të vdekur në Kili

Amerika Latine
Gazetari kilian plaçkitet nga një zog gjatë transmetimit ‘live’ – ia vodhi kufjen nga veshi i majtë e fluturoi bashkë me të

Gazetari kilian plaçkitet nga një zog gjatë transmetimit ‘live’ – ia vodhi kufjen nga veshi i majtë e fluturoi bashkë me të

Fun Lajme
Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Fun Lajme
Reja misterioze ngjyrë vjollcë i huton kilianët

Reja misterioze ngjyrë vjollcë i huton kilianët

Interesante
Deputetët e Kilit do t’i nënshtrohen testit të drogës

Deputetët e Kilit do t’i nënshtrohen testit të drogës

Amerika Latine
Gropa misterioze në minierën e bakrit në Kili po zgjerohet, askush akoma nuk po e di se si është hapur

Gropa misterioze në minierën e bakrit në Kili po zgjerohet, askush akoma nuk po e di se si është hapur

Kuriozitete
Një gropë gjigante me ‘shumë ujë’ hapet papritur në Kili – dhe po vazhdon të rritet

Një gropë gjigante me ‘shumë ujë’ hapet papritur në Kili – dhe po vazhdon të rritet

Interesante
Një studim i ri thotë se Kili mund të jetë “shtëpia” e pemës më të vjetër në botë

Një studim i ri thotë se Kili mund të jetë “shtëpia” e pemës më të vjetër në botë

Interesante
Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Këshilla Lifestyle
Protestuesit hodhën gur në drejtim të presidentit kilian – lëndohet lehtë një këshilltar i Boriqit

Protestuesit hodhën gur në drejtim të presidentit kilian – lëndohet lehtë një këshilltar i Boriqit

Amerika Latine
Oficerët në Kili pickohen nga bletët pas protestave të organizuara nga bletarët

Oficerët në Kili pickohen nga bletët pas protestave të organizuara nga bletarët

Amerika Latine
Kryeministri Kurti uron presidentin e ri kilian, Gabriel Boric 

Kryeministri Kurti uron presidentin e ri kilian, Gabriel Boric 

Kosovë
Ish-lideri i protestës studentore Gabriel Boric fiton zgjedhjet presidenciale në Kili

Ish-lideri i protestës studentore Gabriel Boric fiton zgjedhjet presidenciale në Kili

Nga Bota
U ngjit në helikopter dhe u hodh në drejtim të vullkanit në Kili, me ndihmën e kostumit fluturues kaloi sipër tij

U ngjit në helikopter dhe u hodh në drejtim të vullkanit në Kili, me ndihmën e kostumit fluturues kaloi sipër tij

Kuriozitete
Kandidati për president të Kilit rezulton pozitiv në testin e COVID-19, e nga zgjedhjet presidenciale kanë mbetur më pak se tri javë

Kandidati për president të Kilit rezulton pozitiv në testin e COVID-19, e nga zgjedhjet presidenciale kanë mbetur më pak se tri javë

Amerika Latine
Lonely Planet zbulon destinacionet më të mira për vitin 2022 – mesin e tyre edhe Sllovenia

Lonely Planet zbulon destinacionet më të mira për vitin 2022 – mesin e tyre edhe Sllovenia

Evropa
Çfarë po ndodh atje? Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’!

Çfarë po ndodh atje? Njihuni me pesë vendet që po hapen dhe kanë vendosur ‘të jetojnë me COVID-19’!

Nga Bota
Tentojnë ta plaçkitin burrin që ishte ndalur në pompë për ta mbushur me veturën, pendohen keq – kiliani i lanë me benzinë

Tentojnë ta plaçkitin burrin që ishte ndalur në pompë për ta mbushur me veturën, pendohen keq – kiliani i lanë me benzinë

Amerika Latine
Kili sheh rritje të rasteve me Covid-19, pavarësisht suksesit të vaksinimit

Kili sheh rritje të rasteve me Covid-19, pavarësisht suksesit të vaksinimit

Amerika Latine
Vaksinimi në botë: Cilat vende po bëjnë përparim dhe cilat janë viktima të sistemit të ngadaltë

Vaksinimi në botë: Cilat vende po bëjnë përparim dhe cilat janë viktima të sistemit të ngadaltë

Evropa
Sekuestrim i lëndëve narkotike në Kili, policia gjen tri tonelata kokainë me fotografinë e Pablo Escobarit

Sekuestrim i lëndëve narkotike në Kili, policia gjen tri tonelata kokainë me fotografinë e Pablo Escobarit

Amerika Latine
Zjarr i madh shpërthen në spitalin pediatrik në Kili, evakuohen pacientët

Zjarr i madh shpërthen në spitalin pediatrik në Kili, evakuohen pacientët

Amerika Latine