LAJMI I FUNDIT:

Vjedhja

33 Artikuj

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Në një autostradë kiliane bien “para sikur shiu”

Fun Lajme
Pse vjedhin adoleshentët?

Pse vjedhin adoleshentët?

Shëndetësi
Blenë katër pula dhe një gjel që ishin të vjedhura – dy persona në Gjilan dënohen me nga tre muaj burgim

Blenë katër pula dhe një gjel që ishin të vjedhura – dy persona në Gjilan dënohen me nga tre muaj burgim

Drejtësi
Hajnat brenda një nate kryejnë tri vjedhje në Fushë Kosovë

Hajnat brenda një nate kryejnë tri vjedhje në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Vjedhja në Thesarin e Shtetit, u vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi Kadri Shalës dhe Labinot Grudës

Vjedhja në Thesarin e Shtetit, u vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi Kadri Shalës dhe Labinot Grudës

Jehona Hulaj
Top ngjarjet e vitit 2020 – ballafaqimi me pandeminë, rrëzimi i dy qeverive dhe aktakuzat e para nga Specialja

Top ngjarjet e vitit 2020 – ballafaqimi me pandeminë, rrëzimi i dy qeverive dhe aktakuzat e para nga Specialja

Besnike Salihu
Prokuroria “hesht” për vjedhjen e 2.1 milionë eurove në Thesarin e Shtetit dhe kasafortës në AUV

Prokuroria “hesht” për vjedhjen e 2.1 milionë eurove në Thesarin e Shtetit dhe kasafortës në AUV

Jehona Hulaj
Çelësi që mundësoi vjedhjen e 2.1 milionë eurove të MI-së

Çelësi që mundësoi vjedhjen e 2.1 milionë eurove të MI-së

Kosovë
Një muaj paraburgim për Kadri Shalën, në llogarinë e të cilit u transferuan mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit

Një muaj paraburgim për Kadri Shalën, në llogarinë e të cilit u transferuan mbi 2 milionë euro nga Thesari i Shtetit

Kosovë
Qeveria i shkruan letër personit që iu transferuan 2 milionë eurot, e lut që t’i kthejë në Thesarin e Shtetit

Qeveria i shkruan letër personit që iu transferuan 2 milionë eurot, e lut që t’i kthejë në Thesarin e Shtetit

Ekonomi
Vidhen dhjetëra pushkë e revole në Rahovec, publikohen pamjet

Vidhen dhjetëra pushkë e revole në Rahovec, publikohen pamjet

Kronika e Zezë
Po vidhnin dru, goditen me thikë nga roja i pyllit

Po vidhnin dru, goditen me thikë nga roja i pyllit

Kronika e Zezë
750 kilogramë ari në vlerë 30 milionë euro, publikohen pamjet e vjedhjes në një aeroport të Brazilit

750 kilogramë ari në vlerë 30 milionë euro, publikohen pamjet e vjedhjes në një aeroport të Brazilit

Nga Bota
Arrestohen për vjedhje dy punëtorë të Aeroportit të Rinasit

Arrestohen për vjedhje dy punëtorë të Aeroportit të Rinasit

Shqipëri
Rrëfehet shqiptari: U ndava nga gruaja, nisa të vjedh me kushëririn

Rrëfehet shqiptari: U ndava nga gruaja, nisa të vjedh me kushëririn

Shqipëri
Filmohet momenti kur hajni vjedh arkën në një barnatore në Prishtinë (Video)

Filmohet momenti kur hajni vjedh arkën në një barnatore në Prishtinë (Video)

Kronika e Zezë
Fëmija juaj po vjedh? Problem i cili nuk duhet të injorohet, dhe që shumë lehtë zgjidhet

Fëmija juaj po vjedh? Problem i cili nuk duhet të injorohet, dhe që shumë lehtë zgjidhet

Këshilla për prindër
Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi

Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi

Financa
Vjedh naftë nga kamioni, arrestohet

Vjedh naftë nga kamioni, arrestohet

Kronika e Zezë
Pamje nga vjedhja e kasafortës me para në Kompaninë “Pastrimi” (Video)

Pamje nga vjedhja e kasafortës me para në Kompaninë “Pastrimi” (Video)

Kronika e Zezë
Hajnat vjedhin 19 mijë euro në një shtëpi në Rakaj të Ferizajt

Hajnat vjedhin 19 mijë euro në një shtëpi në Rakaj të Ferizajt

Kronika e Zezë
Vjedhje spektakolare në mes të ditës në Tiranë (Video)

Vjedhje spektakolare në mes të ditës në Tiranë (Video)

Kronika e Zezë
Vjedhin cigare në Gjilan dhe Mitrovicë

Vjedhin cigare në Gjilan dhe Mitrovicë

Kronika e Zezë
Hajnat  vjedhin 30 telefona në Lezhë

Hajnat vjedhin 30 telefona në Lezhë

Shqipëri