Po konsiderohet si njëra nga vjedhjet më të mëdha në histori të futbollit.

Ndeshja mes Ipswich Town dhe Sheffield Wednesday ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Mysafirët ishin në epërsi nga pjesa e parë me golin e shënuar nga mesfushori Adeniran.

Por goli i barazimit për skuadrën e Bersant Celinës, Ipswich Town erdhi në minutën e fundit të ndeshjes.

Ipswich ishte në sulm, derisa harkimin në zonë arriti ta kontrolloj portieri Bailey Peacock-Farrell.

Por sulmuesi i vendasve, Macauley Bonne qëndroi fillimisht jashtë vijës fundore, për të pritur që portieri i mysafirëve të lëshoj topin në tokë.

Portieri Peacock-Farrell e lëshoi topin në tokë, derisa Bonne nga mbrapa ia vodhi atë për të pasur tek Fraser i cili e gjeti afër vijës sulmuesin Chaplin i cili realizoi për 1-1.

Goli i shënuar nga Ipswich është bërë viral në rrjetet sociale, derisa shumë media të mëdha e kanë konsideruar si njërën nga vjedhjet më të mëdha në histori të futbollit. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Sky Sports (@skysports)