LAJMI I FUNDIT:

Ndeshja Twente-Ajax, solli një moment me siklet: Djali shënoi gol kundër babait të tij – tha se ishte e dhimbshme ta shihje duke vuajtur

Ndeshja Twente-Ajax, solli një moment me siklet: Djali shënoi gol kundër babait të tij – tha se ishte e dhimbshme ta shihje duke vuajtur

Një situatë disi e pabesueshme u pa në duelin Twente-Ajax, në të cilin vendasit fituan me rezultat 3-1, babë e bir ishin në dy anë të ndryshme.

Reklama

Trajneri i Ajaxit, Maurice Steijn, ka mundur ta shohë djalin e tij në fushë si një futbollist profesionist dhe është një moment krenarie për çdo baba. Megjithatë, Maurice këtë herë u gjend përballë djalit të tij dhe nuk ishte i lumtur për suksesin që ai kishte.

Gjegjësisht, djali i tij Sam Steijn ka luajtur nga minuta e parë për kundërshtarin Twenten dhe ka shënuar golin për epërsi 2-0 ndaj skuadrës së drejtuar nga babai i tij.

Kamerat kanë regjistruar menjëherë një situatë disi të pabesueshme. Pavarësisht se goli u shënua nga djali i tij, trajneri i Ajaxit ishte në mosbesim dhe po kruante kokën.

Një nga arsyet është se Ajaxi nën drejtimin e tij në sezonin e ri nuk po shkëlqen.

Futbollisti i ri Sam Steijn ka parë reagimin e babait të tij të pikëlluar, ndaj në një deklaratë për mediat pas ndeshjes ka treguar se kishte ndjenja të përziera gjatë ndeshjes.

“Kur pashë reagimin e babait tim, ishte e vështirë ta shihja”, ka thënë Sam Steijn pas ndeshjes.

Tëente vazhdoi me lojëra të shkëlqyera në fillimin e sezonit të ri edhe kundër Ajaxit të favorizuar, ku arriti fitoren e katërt në po aq raunde të luajtura në Eredivisie. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori