LAJMI I FUNDIT:

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit
Reklama

Victor Osimhen ka fshirë të gjitha fotot me fanellën e Napolit dhe mund të ndërmarrë veprime ligjore kundër napolitanëve pasi klubi i Serie A postoi një video ‘të papranueshme’ në llogarinë e tyre zyrtare në TikTok, e cila që atëherë është fshirë.

Napoli postoi një video ku ishte Osimhen që kërkonte penallti, duke përdorur një zë të çuditshëm të përshpejtuar, më pas ai ekzekutonte atë përpara se video ta tregonte atë duke e humbur.


Kjo video ka bërë që sulmuesi nigerian dhe kampi i tij të reagojnë dhe ta cilësojnë si tallje duke menduar edhe të ndërmarrin veprime ligjore kundër klubit të tyre për një postim në mediat sociale.

Të martën në mbrëmje, agjenti i Osimhen, Roberto Calenda lëshoi ​​një deklaratë zyrtare në lidhje me incidentin.

“Ajo që ndodhi sot në profilin zyrtar të Napolit në platformën TikTok nuk është e pranueshme. Një video që tallte Victor u bë fillimisht publike dhe më pas, me vonesë, u fshi”.

“Një fakt serioz që i shkakton dëm shumë serioz lojtarit dhe i shton trajtimin që djali po vuan në periudhën e fundit mes gjyqeve mediatike dhe lajmeve të rreme”.

“Ne rezervojmë të drejtën për të ndërmarrë veprime ligjore dhe çdo iniciativë të dobishme për të mbrojtur Victor”, shkroi ai në Twitter.

Pas kësaj, Osimhen ka fshirë pothuajse të gjitha fotot e Napolit nga llogaria e tij në Instagram pasi agjenti i tij kërcënoi ‘veprim ligjor’ kundër klubit.

E vetmja foto e mbetur duket të jetë një nga 19 gushti pas një fitoreje 3-1 ndaj Frosinone, ndeshja e parë e sezonit në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori