Napoli thuhet se ka refuzuar qasjen e Juventusit për Arkadiusz Milik dhe madje mund t’u japë klubeve angleze një zbritje në çmimin e kërkuar prej 50 milionë eurosh.

Maurizio Sarri do të shijonte mundësinë për të punuar përsëri me polakun në Torino, ndërsa Milik po refuzon të nënshkruajë një kontratë të re të marrëveshjes që skadon në qershor të vitit 2021.

Sipas gazetës La Repubblica, presidenti Aurelio De Laurentiis është i etur të mos forcojë një rival të drejtpërdrejtë dhe do të bëjë gjithçka që është e mundur për të ndaluar transferimin e Milikut në Juventus.

Juventusi me plan të madh për blerjen e dy sulmuesve Milik-Haaland Juventusi me plan të madh për blerjen e dy sulmuesve Milik-Haaland

Ai madje do të ishte i gatshëm të pranonte më pak para në mënyrë që të shiste sulmuesit jashtë Italisë, me klubet angleze që do të përfitonin nga një zbritje në çmimin prej 50 milionë eurosh.

Sa për Milik, ai dëshiron pothuajse pagë prej pesë milionë eurosh në sezon, më shumë sesa dyfishi i pagës së tij aktuale te Napoli.

Juventusi ofron mbrojtësin Romero plus para për Milikun Juventusi ofron mbrojtësin Romero plus para për Milikun

Qendërsulmuesi ka qenë i lidhur me Chelsean, Tottenham Hotspur dhe Manchester United, por La Repubblica sheh Arsenalin si pretendentë kryesorë.

26-vjeçari ka shënuar 12 gola në 22 ndeshje në të gjitha garat për Napolin këtë sezon, përfshirë tre në katër ndeshje të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/