Napoli e mund Liverpoolin në frymën e fundit

NAPLES, ITALY - OCTOBER 03: Naby Keita of Liverpool injured during the Group C match of the UEFA Champions League between SSC Napoli and Liverpool at Stadio San Paolo on October 3, 2018 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Napoli ka arritur fitore të madhe ndaj Liverpoolit me rezultat minimal 1-0 para tifozëve të vet në San Paolo.

Napoli pati dominimin në sfidë qysh nga minuta e parë, teksa Liverpooli bëri përpjekje të rrezikonte nga kundërzbritjet.

Napoli kishte dy rastet më të mira të pjesës së parë me anë të Insignes i cili nuk gjeti portën.

Alisson shpëtoi Liverpoolin në fund të pjesës së parë kur Milik dështoi të shënonte gol.

Alisson u thirr në detyrë me të filluar pjesa e dytë pas një goditje nga Fabian Ruiz.

Rasti më i mirë për Napolin erdhi në minutën e 82-të kur Dries Mertens qëlloi shtyllën e Liverpoolit.

Nuk pati gol deri në fund të sfidës, por Lorenzo Insigne me asistim të Callejon befasoi mysafirët për 1-0 dhe fitoren e madhe.

Me këtë fitore Napoli ka katër pikë pas dy ndeshjeve të para dhe gjendet në vendin e parë, kurse Liverpooli dhe PSG ndajnë vendin e dytë dhe të tretë me nga tri pikë. /Telegrafi/

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Jamie Vardy refuzoi të ngriste trofeun e Championship pasi dy lojtarë të Leicester nuk ishin afër tij

Granit Xhaka me 'predhën' e radhës në Bundesliga – super goli i tretë sezonal me fanellën e Bayer Leverkusen