Trajneri Ismet Munishi ndihet i lumtur pas fitores së Ballkanit në udhëtim te Drenica në kuadër të javës së 14-të në Superligën e Kosovës.

Ballkani ka marrë një fitore të madhe në udhëtim te Drenica me rezultat të ngushtë 2-1, me golat e shënuar nga Ermal Krasniqi (3’) dhe Mirlind Daku (29’) për mysafirët, ndërsa për vendasit shënoi Azem Bejta (89’).

Kjo fitore e ka lumturuar trajnerin e klubit therandas, Ismet Munishin, i cili ka thënë pas ndeshjes se objektivi ishte t’i marrin tri pikët dhe këtë e arritën.

Ballkani vazhdon serinë pozitive, triumfon te Drenica Ballkani vazhdon serinë pozitive, triumfon te Drenica

“Për neve objektivi ishte t’i marrim tri pikë”, ka thënë fillimisht Munishi pas ndeshjes.

“Kemi nevojë edhe me ushtruar fazën mbrojtëse, për atë në pjesën e dytë vendosem me luajt ma mbyllur”.

“Ishte rezultati 0-2, kundërshtari na vuri në vështirësi, Drenica është skuadër shumë e mirë edhe ne e arritëm objektivin”, përfundoi trajneri i Ballkanit. /Telegrafi/