Krahasimi mund të tingëllojë i padrejtë, në shumë mënyra, nga madhësia dhe fuqia deri te çmimi. Por surprizat janë të mundshme.

British Carwow dhe Matt Watson vendosën të krahasojnë këto dy modele, të cilat nuk kanë shumë të përbashkëta.

Dacia është një model SUV, dhe një nga modelet më të njohura në tregun e Ballkanit po ‘lufton’ me Audi.

Audi Q8 është një histori krejtësisht e ndryshme.

‘Bisha’ fuqizohet nga një motor 4.0 V8 me dy turbo në edicionin RS, që do të thotë ka 590 kuaj fuqi dhe 800 Nm.

E gjithë kjo i mundëson kësaj Audi-e të përfundojë xhiron në Nürburgring në kohë rekord për klasin e tij, por pyetja këtu është nëse mund të jetë më i shpejtë se Duster në baltë. /Telegrafi/