LAJMI I FUNDIT:

Muja për herë të parë te Kosova, flet për ndjenjat dhe objektivat

Muja për herë të parë te Kosova, flet për ndjenjat dhe objektivat

Sulmuesi anësor i Antwerpit, Arbnor Muja, është ftuar për herë të parë te Kosova, gjë që e ka bërë krenar.

Reklama

Ai ka folur pas stërvitjes së fundit para nisjes për në Izrael, ku ka thënë beson në grupin që kanë dhe presin rezultat pozitiv.

“Është hera e parë që jam me ekipin kombëtar. Është një ndjenjë shumë e mirë të jem pranë këtyre lojtarëve, pranë kombëtares dhe vendit që jam rritur. Ndihem shumë i privilegjuar të jem në këtë mes”.

“Është një ndjenjë të cilën kam pritur ta përjetoj edhe më herët mirëpo s’ka qenë koha e duhur, por tash mendoj se është diçka fenomenale”.

“Kemi një grup shumë të mirë lojtarësh dhe të dëshmuar edhe në ekipet e tyre, derisa bashkë me stafin e trajnerëve po përgatitemi shumë mirë për ndeshjet kundër Izraelit dhe Andorrës. Besoj në këtë grup dhe në rezultate pozitive në të dyja ndeshjet”, ka thënë Muja për faqen zyrtare të FFK-së.

Kosova ka mbajtur stërvitjen e fundit para nisjes për Izrael
Lexo po ashtu Kosova ka mbajtur stërvitjen e fundit para nisjes për Izrael

Kosova luan të shtunën në Tel Aviv ndaj ndaj Izraelit nga ora 18:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori