LAJMI I FUNDIT:

Mourinho me fjalë të mëdha për Kumbullën: Luan gjithmonë mirë, por para tij është njëri që i ha të gjithë

Mourinho me fjalë të mëdha për Kumbullën: Luan gjithmonë mirë, por para tij është njëri që i ha të gjithë

Roma ka marrë fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur Fiorentinën me rezultat të pastër 2-0.

Reklama

Giallorosët kanë ruajtur diferencën me skuadrat tjera që kërkojnë daljen në Evropë pas tre pikëve të arkëtuara në Olimpico.

Për mbrojtësin shqiptar Marash Kumbulla ishte ndeshja e dytë radhazi që luan 90 minuta, pasi në formacionin bazë ishte edhe në mesjavë në Kupën e Italisë ku Roma mposhti Torinon 1-0.

E për paraqitjen e shqiptarit fjalë të mira pati edhe trajneri i Romës, Jose Mourinho duke e cilësuar si një mbrojtës shumë të mirë.

Megjithatë ‘Special One’ ka thënë se para Kumbullës është Roger Ibanez që e ka cilësuar brazilianin si një ‘kafshë’ që i ha të gjithë.

“Kumbulla është është një profesionist i vërtetë, por ai që i ha të gjithë në mbrojtje është Ibanez”.

“Marashi ka luajtur dy ndeshje në një cilësi të lartë. Është një profesionist i vërtetë. Ne kemi vetëm katër qendërmbrojtës dhe Marashi na jep gjithmonë reagime pozitive edhe pse në hierarki është i katërti”.

“Ai luan pak, por na jep përgjigje pozitive kur thirret në detyrë”, deklaroi Mourinho

Reprezentuesi shqiptar ka luajtur vetëm gjashtë ndeshje këtë edicion me Romën, por sa herë është paraqitur ka dërguar sinjale pozitive te Special One.

22-vjeçari u kërkua nga Fiorentina, Lille e Torino, por Mourinho ka deklaruar se ai bën pjesë në planet e tij dhe se nuk do ta lejoj largimin e shqiptarit nga Roma. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Haaland zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur këtë sezon

Premier League
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

“Më telefonuan në orën 1 e gjysmë të mëngjesit”, historia interesante e transferimit të Xabi Alonson nga Real Madridi te Bayerni

Bundesliga
Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përfaqësuesja e Kosovës
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Kalo në kategori