Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Gjithashtu do të fryjë erë nga drejtimi juglindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/