Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe do të fryjë erë e lehtë jugore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 25 deri 31 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/