Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi juglindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 3 deri 11 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./Telegrafi/