Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Në vend do të fryjë një erë e lehtë jugore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 6 deri më 12 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 20 deri më 28 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike informojnë se në ditët në vijim moti do të jetë me diell./Telegrafi/