Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Gjithashtu parashihet të ketë reshje të shiut në disa vende, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil dhe i ngrohtë, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore./Telegrafi/