Moti nesër do të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje lokale të shiut. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të ulen në mes 7 dhe 16, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 20 deri më 25 gradë celsius.

Nga e shtuna pritet që moti të jetë me diell me temperatura të cilat do të jetë më të larta nga mesatarja për këtë periudhë./Telegrafi/