Nesër moti do të jetë me diell. Mot teje të ngrohtë do të ketë në orët e pasdites. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa jugore, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 11 dhe 20 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 33 deri më 39 gradë celsius.

Nga atje thonë se mot me diell dhe shumë i ngrohtë do të ketë deri nga mesi i javës së ardhshme./Telegrafi/