Noti sot do jetë kryesisht me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa verilindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat e mëngjesit do të arrijnë prej 12 deri më 21 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore prej 28 deri më 38 gradë celsius.

Edhe nesër pritet që moti të jetë me diell. Në vendet malore do të ketë kushte për reshje të shiut./Telegrafi/