LAJMI I FUNDIT:

Moti i ligë në Gostivar, janë vërshuar disa shtëpi

Moti i ligë në Gostivar, janë vërshuar disa shtëpi
Foto: gostivarpress.mk

Stuhia me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe breshëri, e cila sot ka goditur Gostivarin dhe rrethinën e tij, ka shkaktuar vërshime nëpër shtëpi, bodrume dhe oborre, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Reklama

“Në fshatin Belovishtë janë përmbytur disa shtëpi dhe rruga në fshat. Në lagjen Ciglana të qytetit uji vjen nga mali dhe rrezikon të përmbyten shtëpi. Në rrugën “Beliçica” është përmbytur një shtëpi me objekte ndihmëse, ndërsa në rrugën “Trajko Jovanovski” janë përmbytur dhomat nën bodrum të një shtëpie”, thonë nga QKM.

Meteorologu Sllavço Popovski ka publikuar foto dhe video nga pasojat e stuhisë në Gostivar.

Moti i ligë ka shkaktuar probleme edhe për qytetarët në Veles.


Në trend Lajme

Më shumë
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
KFOR vendos parullë në Zveçan: Mbi 90 viktima në përkushtimin tonë për të ruajtur një mjedis të sigurt

KFOR vendos parullë në Zveçan: Mbi 90 viktima në përkushtimin tonë për të ruajtur një mjedis të sigurt

Lajme
Dalin rezultatet e testit të Gjuhës së Huaj, 24 për qind e maturantëve kanë marrë notën 10

Dalin rezultatet e testit të Gjuhës së Huaj, 24 për qind e maturantëve kanë marrë notën 10

Lajme
Kalo në kategori