LAJMI I FUNDIT:

Moska publikon intervistën me admiralin “e vdekur”

Moska publikon intervistën me admiralin “e vdekur”
Reklama

Një stacion televiziv i drejtuar nga ministria ruse e mbrojtjes transmetoi një intervistë me komandantin e flotës së Detit të Zi, Viktor Sokolov këtë mëngjes.

Bëhet fjalë për pamje të tjera në 24 orë, në të cilat shfaqet admirali Sokolov, pas pasi Ukraina kishte thënë se e kishte vrarë atë.


Dhe këtë herë, Admirali Sokolov flet – duke thënë se flota e Detit të Zi po funksionon në mënyrë efektive, shkruan Sky News, përcjell Telegrafi.

Nëse pamjet janë vërtet të reja – dhe ne nuk e dimë nëse janë – duket se bie ndesh me pretendimin e mëparshëm të Ukrainës se ai u vra në një sulm me raketa në selinë detare të Rusisë në Krime.

Sulmi në fjalë ishte zhvilluar të premten.

Në disa pamje të publikuara nga ministria, një burrë që dukej se ishte Admirali Sokolov u shfaq duke marrë pjesë – megjithëse përmes një lidhje-video – një takim i kryesuar nga ministri i mbrojtjes Sergei Shoigu.

Burri në fjalë mund të shihet në fund – në të majtë të këtij imazhi:

Në përgjigje të videos së parë ruse dje, forcat speciale ukrainase thanë në Telegram: “Meqenëse rusët u detyruan urgjentisht të publikonin një përgjigje me Sokolovin gjoja gjallë, njësitë tona po sqarojnë informacionin”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Botë
Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Netanyahu urdhëron të shkatërrohen shtëpitë e palestinezëve që vranë sot tre izraelitë

Azia
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Botë
Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell

Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell "detajet" e tij

Botë
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori